алп бийик

Free Download акысыз пайдалануу үчүн сүрөт.

Мен сага жардам берген? чай ичип, мени салым кошуу.

Download сүрөтү

Vysoká pláň je hora v Krkonoších, ležící na česko-polské hranici na Západním Slezském hřbetu mezi Vysokým Kolem a Violíkem, asi 7 km SZ od Špindlerova Mlýna. Na polské straně vrcholu stojí Vysílač Sněžné jámy, asi nejzajímavější (a určitě nejnepřehlédnutelnější) stavba na hřebenech Krkonoš.

Czech топ жогорку өрөөндөр (Чехия Республикасынын жогорку чекити) түздөн-түз жибергич имаратында, м жогорку чекити бийиктиги м 1490 поляк тарапта жаткан ири тектер бир минбардын борборду түзөт 1497 өткөргүчтү бийиктикте түштүк имаратында жайгашкан. Bohemia, Moravia жана Силезия долбоорун ми критерийлерине ылайык. Бул айтылгандар Чех саммиттин көрүнүктүү жетпеген жогорку Жогорку Wheels (айланасында Жогорку тактысынан жогору) 15 м кем эмес. Жогорку бөлүгүндө ичке чөгөлөп менен капталган.

жогорку түздүк кызыл Лабу төгүлгөн Чехиянын-поляк достук же сары белгиленген жолун Менди белгиленген бирге жеткиликтүү.

V roce 1837, tj. v počátcích krkonošské turistiky, byla v těchto místech postavena budka s občerstvením a útulkem pro 2 osoby, svého času první krkonošská stavba určená výhradně pro turistické účely. Po roce 1858 zbudovaný kamenný dům s restaurací pro 50 lidí už umožňoval nocleh pro 21 osob. V letech 1896–97 byl z iniciativy rodu Schaffgotschů postaven několikapatrový luxusní horský hotel Schneegrubenbaude s vyhlídkovou věží, se 44 dvoulůžkovými pokoji a několika jídelnami. Za druhé světové války se hotel stal rekreačním zařízením německé Luftwaffe. Po roce 1945 se budově začalo říkat Wawel, pro její podobnost s krakovským královským hradem. V roce 1950 zprovoznil Polský klub turistů PTTK v bývalém hotelu bufet a pouze několik lůžek, který sloužil do roku 1960, kdy byl na zbořeništi zdí bývalého hotelu zřízen provizorní TV vysílač pro přenos signálu z olympijských her v Římě. Současnou podobu získala budova po přestavbách v letech 1960-1964 a 1974-1978.

Карда ор (Schneegruben немис, поляк Śnieżne казандары) Жогорку түздүгүндө түндүк жана чыгыш капталында муздардын cirques болуп саналат. түндүк капталында Pit Литтл Snow ор (поляк Малы Śnieżne Kocioł) 550 м узак, 400 м туурасы 300 метр терең, Улуу кар чыгыш капталында (поляк Wielki Śnieżne Kocioł) 800 м узак, 600 м туурасы деп аталат 300 метр бийик төмөнкү муз көл Śnieżne Stawki болуп саналат. Карда жайлар сейрек өсүмдүктөр (мисалы. Snow saxifrage, saxifrage saxifrage ж.б.) бир нече өкүлү бийик тоолуу табияты, мыкты үлгүсү болуп саналат.

бөлүшүү
Сураныч, күтүп ...

Комментарий жазуу

Сиздин электрондук почта дареги жарыяланбайт. Милдеттүү талаалар белгиленген *